Valiv, Vasai, Palghar, Maharashtra
GST No. 27AAAFD4667J1Z9
Approx. Rs 4,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 240V |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature Range | 6000K |
| Usage/Application | Garden Lighting |
| Working Temperature | -25 To 45 Degree C |
| Beam Angle | 45 Degree C |
| Working Time (hours): | 50000 |
| Wattage | 40W |
Approx. Rs 3,400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 240V |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature Range | 6000K |
| Usage/Application | Garden Lighting |
| Lifespan (hours): | 50000 |
| Wattage | 50W |
Approx. Rs 2,500 / NOSGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 NOS |
| Body Material | Metal |
| Material | Aluminium |
| Certification | ISI |
| Input Voltage | 220 V |
| IP Rating | IP55 |
| Usage/Application | Garden, decorative place |
| Power | 20 W |
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Decorative |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Input Voltage | 220 V |
| Base Color | Black |
| Power | 60 W |
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden |
| Pole Type | Round |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| Certification | ISI |
| Weight | 1.5 kg |
| Power | 30 W |
Additional Information:
Explore More Products
© Deepal Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited