Valiv, Vasai, Palghar, Maharashtra
GST No. 27AAAFD4667J1Z9
Approx. Rs 3,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 60 Degree |
| Surge Protection | 4KV |
| Color Temperature | 6500K |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 Hr |
| Power | 150W |
Approx. Rs 5,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Stainless Steel |
| Type | Excavator Bucket |
| Warranty | 6 Months |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Color | Silver |
Approx. Rs 17 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Type | Led Accessories |
| Length | 1 meter , 1.5 meter , 2 meter and 3 meter |
| Model Name/Number | Hanging Set / Suspended Wire |
| Usage/Application | In Lightining Industries |
| Base Type | Wired |
| Size | 1 meter , 1.5 meter , 2 meter and 3 meter |
Additional Information:
Approx. Rs 250 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Pipe Diameter | 45mm |
| Usage/Application | Street light Fitting |
| Surface | Polished |
Approx. Rs 300 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Wattage | 20 W |
| Operating Voltage | 220 V |
| Auto Cut Off | Yes |
| Frequency | 60 Hz |
| Amp | 10 A |
Explore More Products
© Deepal Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited