Valiv, Vasai, Palghar, Maharashtra
GST No. 27AAAFD4667J1Z9
Approx. Rs 750 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | Lancy Street Light |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 50W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Operating Temperature | Upto 50 Degree C |
Approx. Rs 1,350 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | Lens Frame Model |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 72W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Dimension | 135 x 150cm |
| Lens Size | 12 x 6mm |
| Life Span | >50000 Hours |
Approx. Rs 1,150 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium |
| Brand | Deepal |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Sensor | No |
| Input Voltage | 240V |
| Model Name/Number | Street Light Glass Model |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 30W |
| Phase | 1 Phase |
Approx. Rs 1,600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Metal |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | LED Lancy Street Light |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 100W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Phase | 1 Phase |
| Power Factor | 0.99 |
Approx. Rs 2,400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Brand | Deepal |
| Model Name/Number | Streel Light Lens |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 150W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Power Factor | 0.99 |
Approx. Rs 3,800 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Metal |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Pure White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | Street Light Lens |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 250W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Operation Temperature | Upto 50 Degree C |
| Power Factor | 0.99 |
Approx. Rs 650 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | ML-36W-32LED |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 36W |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | Upto 6500K |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Code No. | 48-A |
| Phase | 1 Phase |
| Power Factor | 0.99 |
Approx. Rs 420 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | ML-DG-02-24W-20LED |
| Power | 24W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Features | Waterproof |
| Voltage | 240 V |
| Power Factor | 0.99 |
| Life Span | >50000 Hours |
Approx. Rs 700 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | LED Street Glass Model |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 60W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Operating Temperature | -20 To 40 Degree C |
| Features | Waterproof |
| Power Factor | 0.99 |
Approx. Rs 310 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 20W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 2700K |
| Operating Temperature | -15 to 50 Degree C |
| Series | Super-ECO |
| Phase | 1 Phase |
| Life Span | >50000 Hours |
| Power Factor | 0.99 |
Approx. Rs 3,400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Brand | Deepal |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 24W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Power Factor | 0.99 |
| Life Span | >50000 Hours |
Approx. Rs 390 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | Street Light Lens Glass Model |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 24W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 2700K |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Phase | 1 Phase |
Approx. Rs 650 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Metal |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | LED Capsule Street Light |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 36W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Phase | 1 Phase |
| Power Factor | 0.99 |
Approx. Rs 400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | 9PSS-36W-SL |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 36W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Dimension | 155 x 83mm |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Operating Temperature | -20 Degree C To 60 Degree C |
| Features | Waterproof |
| Phase | 1 Phase |
| Power Factor | 0.99 |
Approx. Rs 720 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Metal |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Model Name/Number | LED Capsule Street Light |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 40W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Operating Voltage | -20 To +60 Degree C |
| Lifespan | >50000 Hours |
| Power Factor | 0.90 |
Approx. Rs 360 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Material | Metal |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | No |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 24W |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Color Temperature | 3000K |
| Lifespan | >50000 Hours |
Approx. Rs 490 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Body Material | Polycarbonate |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 220 V |
| Power | 20 W |
| Usage/Application | Building, Pathway, Road Lighting |
Approx. Rs 650 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Aluminium |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | No |
| Input Voltage | 240V |
| Power | 36W |
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Frequency | 50 Hz |
| Color Temperature | 3000K |
Approx. Rs 450 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | Halogen |
| Lighting Color | Warm White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Power | 55 W |
Additional Information:
Approx. Rs 390 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Metal |
| Body Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | No |
| Input Voltage | 220 V |
| Power | 20W |
| Usage/Application | Building, Pathway, Road Lighting |
Approx. Rs 360 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Metal |
| Lighting Type | Halogen |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | No |
| IP Rating | IP55 |
| Power | 24 W |
Additional Information:
Approx. Rs 1,150 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Iron |
| Lighting Type | Halogen |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | No |
| IP Rating | IP55 |
| Power | 60 W |
Additional Information:
Approx. Rs 1,600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Certification | ISI |
| Sensor | No |
| Input Voltage | 230V |
| Power | 100W |
| Usage/Application | Building, Pathway, Road Lighting |
Approx. Rs 550 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Power Rating | 50 Watt |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Brand | Deepal |
Explore More Products
© Deepal Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited