Valiv, Vasai, Palghar, Maharashtra
GST No. 27AAAFD4667J1Z9
Approx. Rs 1,350 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Wattage | 50 W |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Warehouse |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Input Voltage | 240 V |
| Color Temperature | 2500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Efficacy | Greater than 100 lm/W |
| Phase | 1 Phase |
| Shape | Round |
Approx. Rs 2,650 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Brand | Deepal |
| Beam Angle | 120 |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | ALLU Cast |
| Power | 120W |
Approx. Rs 1,700 / PieceGet Latest Price
Product Details:| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Deepal |
| Beam Angle | 120 |
| Body Material | Aluminium |
| Power | 180W |
Approx. Rs 2,900 / PieceGet Latest Price
Product Details:| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Deepal |
| Beam Angle | 120 |
| Body Material | Aluminium |
| Power | 200W |
Approx. Rs 2,600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Warehouse |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Input Voltage | 240V |
| Color Temperature | 3000K |
| Frequency | 50 Hz |
| Efficacy | Greater than 100 lm/W |
| Power | 150W |
Explore More Products
© Deepal Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited