Valiv, Vasai, Palghar, Maharashtra
GST No. 27AAAFD4667J1Z9
Approx. Rs 2,900 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Power | 200W |
| Color | Black |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | BC Lens Light |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Material | Aluminum |
| Color Temperature | 6500K |
| Lighting Color | Cool White |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Current | 1.36 A |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50 Hz |
Approx. Rs 1,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Plastic |
| Wattage | 100W |
| Light Source Type | LED |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP33 |
| Base Type | E27 |
| Usage/Application | For Led Street Light & Flood Light |
| Angle | 15 Degree To 120 Degree |
Approx. Rs 630 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Beam Angle | 90 |
| Model Name/Number | DOB LED Flood Light |
Additional Information:
Approx. Rs 3,200 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Warranty | 2 year repairable warranty |
| Wattage | 15W |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Base Type | E27 |
| Lighting Type | LED |
Approx. Rs 940 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Flood Light BC Lens |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 220 V |
| Features | Waterproof |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C |
| Phase | 1 Phase |
| Current | 5 A |
| Power | 50W |
Approx. Rs 750 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LED Flood Light BC Lens |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 220 V |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | Single Phase |
| Current | 5 A |
| Power | 50W |
Approx. Rs 600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Module Flood Light |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 220 V |
| Color Temperature | 5700K |
| Frequency | 50 Hz |
| Frame Shape | Rectangular |
| Phase | Single Phase |
| Current | 5 A |
| Power | 50W |
Approx. Rs 1,690 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Flood Light BC Lens |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 220 V |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | Single Phase |
| Current | 8.3 A |
| Power | 100W |
Approx. Rs 1,250 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LED Module Flood Light |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Color Temperature | 5700K |
| Frequency | 50 Hz |
| Frame Shape | Rectangular |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | Single Phase |
| Current | 8.3 A |
| Power | 250 W |
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Flood BC Lens |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Current | 1.36 A |
| Power | 150W |
| Operating Temperature Range | -20 To +50 Degree C |
Approx. Rs 2,200 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Flood Light BC |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 220 V |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | Single Phase |
| Current | 1.36 A |
| Power | 150W |
Approx. Rs 1,850 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Module Flood Light |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 220 V |
| Color Temperature | 5700K |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | Single Phase |
| Current | 1.36 A |
| Power | 150W |
Approx. Rs 2,700 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 220 V |
| Color Temperature | 5700K |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | 1 Phase |
| Current | 1.67 A |
| Power | 220W |
Approx. Rs 3,400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 240V |
| Color Temperature | 3000K |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | Single Phase |
| Current | 1.67 A |
| Power | 200W |
Approx. Rs 7,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Flood Light BC |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Ip Rating | IP65 |
| Input Voltage | 240 V |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | Single Phase |
| Current | 5 A |
| Power | 500W |
Approx. Rs 3,700 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | FL Lens BC |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Input Voltage | 240 V |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | 1 Phase |
| Power | 250W |
Approx. Rs 9,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LED Torch Flood Light (Long Distance) |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Features | Waterproof |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 1 Phase |
| Power | 200W |
| Voltage | 240 V |
| Area Covered | 500m |
Approx. Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Module Flood Light |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Frame Shape | Rectangular |
| Phase | Single Phase |
| Current | 1.36 A |
| Power | 300W |
| Voltage | 240 V |
Approx. Rs 2,350 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Flood Light BC Lens |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 220 V |
| Features | Waterproof |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 1 Phase |
| Current | 1.36 A |
| Wattage | 150 W |
Approx. Rs 3,600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Module Flood Light |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 240 V |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | Upto +50 Degree C (Max) |
| Phase | Single Phase |
| Current | 2A |
| Power | 500W |
Approx. Rs 1,600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | Ip 55 &68 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Deepal |
| Beam Angle | 60 Degree |
| Body Material | Aluminum |
| Warranty | 2 years |
| Power | 350 Watt |
Approx. Rs 6,075 / PieceGet Latest Price
Product Details:| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 30 Degree |
| Power | 500W |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 60 Hz |
Approx. Rs 3,400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Flood Light BC |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Current | 2 Amp |
| Power | 300W |
| Voltage | 240 V |
Approx. Rs 800 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Wattage | 50W |
| IP Rating | IP55 |
| Base Type | B15 |
| Beam Angle | 45 Degree |
| Power | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
Additional Information:
Approx. Rs 400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | 20W |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Linkebale Flood Light Housing |
| Body Material | Aluminium |
Additional Information:
Approx. Rs 2,100 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Model Name/Number | Modular FL |
| Lighting Type | LED |
| Beam Angle | 90 Degree |
Additional Information:
Approx. Rs 6,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 240 V |
| Color Temperature | 5700K |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Power | 400W |
Approx. Rs 3,600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 250W |
| Install Style | Surface Mounted |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 4100 K |
Explore More Products
© Deepal Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited