Valiv, Vasai, Palghar, Maharashtra
GST No. 27AAAFD4667J1Z9
Approx. Rs 350 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Wattage | 70W |
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Usage/Application | Tubelight |
| Material | Aluminium |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
| Start Method | Instant Start |
| Certification | ISI |
| Running Current | 5 A |
| Frequency | 50 Hz |
| Ballast Loss | Power Losses (Nom) 15 W |
| Amp Consumption | 0.41 A |
| IP Rating | IP65 |
Approx. Rs 770 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Power | 400W |
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Voltage | 315 V |
| Start Method | Instant Start |
| Color | White |
| Lamp Current | 4.45 A |
| Model Name/Number | 400W Copper Ballast Choke |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 1 Phase |
Approx. Rs 460 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Wattage | 150W |
| Starting Method | Instant Start |
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Material | Aluminium |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
| Current | 1.80Amp |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
Explore More Products
© Deepal Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited